Havalandırma Sistemleri AnkaraHavalandırma Sistemleri AnkaraHavalandırma Sistemleri Ankara+90555 074 7726Danışma Hattı

Ekolojik ÜnitelerBacasız Havalandırma

Bacasız Havalandırma
Koku ve Duman Probleminizi Ortadan Kaldırıyoruz!

PFS serisi ekolojik üniteler; endüstriyel mutfaklarda oluşan yağ, duman ve kokunun filtre edilmesi amacıyla tasarlanmış; farklı filtre sistemleri ve aspirasyon sisteminin birbirine entegre edilmesi ile profesyonel bir ünite haline getirilmiştir.

Bacasız Havalandırma Sistemleri Ankara

Bacasız havalandırma sistemleri; mutfak egzoz sistemlerinde yağlı ve kirli mutfak havasının atmosfere salınmadan önce temizlenmesi amacı ile tasarlanmıştır. Bacasız havalandırma sistemleri; elektrostatik filtre, aktif karbon filtre ve aspirasyon sisteminden meydana gelmektedir. Egzoz havası; elektrostatik filtre ile yağdan ve dumandan, aktif karbon filtre ile kokudan arındırılır.

Bacasız Havalandırma Fiyatları

Bacasız havalandırma fiyatları; cihaz kapasitelerine göre; davlumbaz altı pişiricilere ve yoğunluğa göre değişmektedir.

Bacasız Havalandırma Sistemi Çalışma Sistemi

Ortamdan çekilerek filtre edilen duman, gözle görülmeyecek hale getirilirek havadan ayrıştırılır ve doğru filtre seçimi ile doğru sistem kurulumu sonucunda rahatsız edici kokuların da önüne geçilir.

Bacasız havalandırma santrali içerisinde üç farklı gruba ait filtre kullanılmaktadır. Ön filtre olarak kullanılan G2 metal tel filtre, egzoz havası içerisinde bulunan yağın santral içerisine gitmesine önleyerek diğer filtrelerin ömrünü uzatıp; maksimum verimde işlevlerini yerine getirmesi sağlar.

Elektrostatik filtre, dumanın yüksek voltajla yakılarak minimum yoğunluk elde edilmesini; kartuş aktif karbon filtreler ise, kokunun minimum seviyelere indirgenmesi için kullanılmaktadır.

PFS serisi koku ve duman tutucu filtreleme santrallerinde seyrek kanat yapısına sahip plug fanlı aspirasyon sistemi kullanılmaktadır. Kayış kasnaklı olmaması motordan alınan gücün direkt olarak fana aktarılmasını sağlamaktadır. Böylece güç kayıpları ve olası kayış atma gibi durumların da önüne geçilmiştir. Frekans invertörlü sistem kontrol panosu ile motor devri kontrol edilebilir ve kullanım yoğunluğunuza bağlı olarak gereksiz enerji sarfiyatının da önüne geçilebilir.

Bacasız Havalandırma Kullanım Alanları

Bacasız havalandırma sistemi; baca problemi olan, baca ruhsatı alınamayan yerlerde ve davlumbaz havasının filtre edilmesi istenen yerlerde kullanılmaktadır. Koku ve duman tutucu filtreleme santralleri; özellikle baca problemi olan, baca yapılamayacak durumda olan ya da bacası olupta bacasından çıkan atık havanın atmosfere temiz olarak atılmasını isteyen işletmelerde kullanılır. Bu sistem sayesinde bina çatısına kadar baca yapılmasına da gerek kalmamaktadır.

 • Hastaneler,
 • Restoranlar,
 • Alışveriş Merkezleri,
 • İş Merkezleri ve Ofisler.

Bacasız Havalandırma Fiyatları 2021

Bacasız havalandırma fiyatları cihaz kapasitelerine göre; davlumbaz altı pişiricilere ve yoğunluğa göre değişmektedir.

 • Çevre Dostu Sistem
 • İmalat Hatalarına Karşı 2 Yıl Garanti
 • Servis Desteği Hizmeti
 • Isı ve Ses İzolasyonu
 • Yüksek Partikül Tutma Verimi
 • Yüksek Verimli Fan Teknolojisi
 • Kontrol Panosu Sistemi
 • Elektrostatik Boyalı Kabin
HakkımızdaHavalandırma Sistemleri Ankara
+90(533) 233 2000