Havalandırma Sistemleri AnkaraHavalandırma Sistemleri AnkaraHavalandırma Sistemleri Ankara+90555 074 7726Danışma Hattı

Isıtma ve SoğutmaEvaporatif Soğutma Sistemi

Evaporatif Soğutma Sistemi
Mobil ve Endüstriyel Soğutma Cihazları

Suyun buharlaşması yoluyla sağlanan soğutma sistemidir. Evaporatif soğutma işlemi, sıcak hava ile suyun temas ettiği her an meydana gelmektedir. Sıcak hava ile temas eden su buharlaşırken havanın ısısını absorbe ederek sıcaklığı düşürür. Evaporatif soğutma mantığında havayı olabildiğince yüksek su miktarı ile (ıslak yüzeyle) temas ettirerek havanın soğutulması sağlanmaktadır.

Evaporatif Soğutucu Nasıl Çalışır?

Evaporatif soğutucu geniş yüzeyli soğutucu pedlerine sahiptir. Soğutucu ünitenin havuzundaki su bir sirkülasyon pompası ile selülozik peteklerin üzerine dağılır ve petekler sürekli ıslak tutulur. Doğal buharlaşma işlemi meydana gelerek taze ve soğuk hava ile konforlu ortam sağlanmış olur. Pedler üzerinden geçerek nemlendirilen taze hava, kanal vasıtası ile mahale üflenerek ortam serinletmesi sağlanır.

Evaporatif Soğutucu Ankara

Evaporatif soğutma, ortama hızlı buharlaşacak şekilde su, başka bir deyimle nem verilmesidir. Mahale verilen su buharlaşırken ortamdan ısı çeker ve bu şekilde ortam ısısı düşer.

Evaporatif Soğutucu Nerelerde Kullanılır?

Tekstil fabrikaları, endüstriyel fabrikalar, atölyeler, dökümhaneler, haddaneler, pazar yerleri , mantar tesisleri, hayvan çiftlikleri, seralar vb. alanlarda kullanılmaktadır.

Evaporatif Soğutucu Fiyatları

Evaporatif soğutucu fiyatları; soğutucu tipine ve kapasiteye göre değişmektedir.

HakkımızdaHavalandırma Sistemleri Ankara
+90(533) 233 2000